ZAWODY SPORTOWE

ZAWODY ZAWIESZONE

GODZINY ZAJĘĆ

PONIEDZIAŁEK:

 

ZAJĘCIA FITNESS

17:45-18:45

Pani Ola

 

ZAJĘCIA KARATE

 19:00-20:00

 (sala ul. Sportowa)

 

WTOREK

 16-17:00- Zabawy i gry z koszykówką( od 10 września)

17:15-18:00- Baw się i ćwicz  ( od 10 września)

18:30-19:15- Aktywny Senior

19:30-21:00- Trenuj z NAMI

Prowadzący Robert Dura

 

ŚRODA

 

ZAJĘCIA KARATE

19:00-20:00

(sala ul. Sportowa)

19:00-19:45- Aktywny Senior

20:00- 21:30- Trenuj z Nami

 

CZWARTEK

 

17:15-18:00- Aktywny Senior

18:15-19:15- Trenuj z Nami

19:30-20:30- ZUMBA-

prowadzący- I. Uniejewska

 

PROWADZĄCY:

Adrianna Sobkowiak

Karate Klub EMPI

tel. 691 195 298

 

Szymon Szymański

( Piłka nożna)-

tel. 606 657 306

 

Robert Dura-

tel.506 139 351

Trasy rowerowe i piesze w Gminie Duszniki

Obiekty » Trasy rowerowe i piesze w Gminie Duszniki

  

Długość tras rowerowych w gminie Duszniki - ok. 113,2 km

Szlak zielony: Bytyń - Duszniki (13,8 km)

Z przystanku autobusowego przy szosie nr 2 w Bytyniu wędrujemy polną drogą w kierunku południowym. Po przejściu 800 m skręcamy na rozwidleniu nieco w prawo i niebawem docieramy do kompleksu leśnego. Po lewej stronie znajduje się rezerwat przyrody "Brzęki przy Starej Gajówce". Idziemy północno - zachodnim skrajem rezerwatu, a po wejściu w las skręcamy ukośnie w prawo i dochodzimy do śródleśnej osady dawnego traktu. Tutaj skręcamy w prawo i wędrujemy lasem, w którym są niewielkie jeziorka, tzw. oczka, zarośnięte rzęsą. Wkrótce docieramy do rezerwatu "Bytyńskie Brzęki". Przy tablicy informacyjnej rezerwatu skręcamy w lewo i lasem dochodzimy do zabudowań wsi Młynkowo. Na skrzyżowaniu z asfaltową drogą kierujemy się prostopadle w lewo. Po prawej stronie widać w dali zabudowania Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego w Wilczynie. Po dojściu do centrum Młynkowa przed przystankiem autobusowym skręcamy w prawo na południowy zachód. Na skraju lasu opuszczamy asfalt i skręcamy w lewo, mijamy leśniczówkę Duszniczki i maszerujemy urozmaiconym terenem leśnym. Niebawem przechodzimy obok rezerwatu "Duszniczki". Po przejściu 700 m od rezerwatu skręcamy nieco w prawo i wkrótce wychodzimy z lasu. Tutaj skręcamy nieco w prawo i polną drogą idziemy w stronę widocznych z daleka zabudowań dużej wsi Duszniki. Przy kościele skręcamy w prawo (przystanek autobusowy na żądanie) i idziemy ul. Świerczewskiego, dalej skręcamy w lewo - w ul. Lipową, następnie w prawo w ul. Kolejową. Szlak kończy się przy stacji kolejki wąskotorowej.

 

Szlak "Bociana Białego" (55,5 km)

Wyruszamy od ronda w m. Duszniki w kierunku Buku. Za parkiem skręcamy w prawo w ulicę Parkową i dojeżdżamy do ulicy Kolejowej. Skręcamy w lewo i jedziemy do końca. Dojeżdżamy do drogi Duszniki-Nowy Tomyśl gdzie mamy dwie możliwości - albo skręcamy w lewo albo jedziemy prosto.
Po wybraniu drogi na wprost dojeżdżamy do m. Zakrzewko, gdzie po prawej stronie mijamy pałac na którego wieży znajduje się gniazdo. Z Zakrzewka jedziemy w kierunku na Sędzinko. Dojeżdżamy do starej trasy kolejki wąskotorowej i skręcamy w lewo w kierunku do Sędzin. W Sędzinach widzimy kolejne gniazdo na kościele parafialnym. Z Sędzin kierujemy się drogą polną do Wilkowa, gdzie obok starej szkoły na drzewie znajduje się kolejne gniazdo. Z Wilkowa jedziemy drogą asfaltową do Wierzeji, gdzie skręcamy w ulicę Sarbską i jedziemy do drogi Sarbia-Grzebienisko. Skręcamy w prawo w kierunku Grzebineika. Po lewej stronie mijamy gniazdo na słupie. Po minięciu szkoły skręcamy w lewo w ulicę Parkową. Za parkiem i boiskiem skręcamy w lewo i dojeżdżamy do drogi Grzebinisko-Młodasko. Skręcamy w lewo i jedziemy do skrzyżowania z drogą do Kunowa. Skręcamy w lewo i po prawej stronie widzimy gniazdo na słupie energetycznym. Jedzimy dalje drogą asfaltową, przejeżdżamy przez Mieściska i dojeżdżamy do Kunowa. Skręcamy w lewo i na zakręcie widzimy gniazdo na słupie. Obok fermy kur jedzimy prosto drogą polną, przejeżdżamy przez Mogielnicę. Wjeżdżamy w las na ściezkę edukacyjną i jedziemy zgodnie z oznaczeniami. Dojeżdżamy do drogi Duszniki-Młynkowo, gdzie możemy skręcić w lewo i dojechać do Dusznik mijając kolejne gniazdo na słupie. Wybieramy jazde na wprost. Przejeżdżamy drogę i dalej lasem dojeżdżamy do drogi Duszniki-Wilczyna. Skręcamy w lewo i w Wilczyna skręcamy w lewo w drogę polną do Podrzewia. W Podrzewiu wjeżdżamy w ulicę sportową, mijamy gniazdo na kominie masarni i wjeżdżamy w ulice Długą. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ulicę Dusznicką i dojeżdżamy prawie do trasy krajowej nr 92. Skręcamy w lewo w ulicę Łąkową i jedziemy w kierunku Chełminka. Po dojechaniu skrecamy w lewo, mijamy gniazdo na słupie i jedziemy do drogi Duszniki-Chełmno. Skręcamy w lewo, po prawej stronie mamy kolejne gniazdo na słupie i dojeżdżamy do skrzyżowania. Skręcamy w lewo i jedziemy drogą asfaltową. Przy sklepie skręcamy w lewo w kierunku do Niewierza. Po prawej stronie znjaduje się kolejne gniazdo. W Niewierzu skręcamy w kierunku Dusznik i po około 1,5 km dojeżdżamy do gniazda. Wracamy do Niewierza, skręcamy w lewo i jedziemy prosto. Ulicą Leśną wyjeżdżamy z Niewierza w kierunku Śliwna. Mijamy hodowlę koni i skręcamy w lewo. Przejeżdżamy rzekę Mogilnicę. Jedziemy cały czas prosto. Po lewej stronie mamy kolejne gniazdo na słupie. Dojeżdżamy do trasy starej kolejki wąskotorowej, przecinamy ją i dojeżdżamy do drogi Duszniki-Nowy Tomyśl. Na wprost widzimy kolene gniazdo na słupie energetycznym. Skręcamy w lewo i dojeżdżamy do Dusznik gdzie kończy się nasza wycieczka.

 

(źródło: www.duszniki.eu)

 
  • Dodaj link do:
  • facebook.com